Iveco Stralis – realizace katalyzátoru

6_Finální

Rozhodli jsme se, že zde začneme uveřejňovat naši práci. Tím chceme ukázat některé řešené případy katalyzátorů pro naše zákazníky a partnery.

Jako první vám přinášíme jednu z posledních akcí týkající se kompletní výměny jádra u katalyzátoru pro nákladní vůz Iveco Stralis splňující normu Euro 5.

Zákazník po nás poptával tento typ katalyzátoru. Bohužel v současné době nedržíme tento typ skladem, tudíž bylo nejprve třeba logisticky dohodnout nejschůdnější termín realizace, abychom nejvíce vyhověli zákazníkovi, s co nejmenším dopadem na odstávku jeho vozu.

Jakmile jsme obdrželi katalyzátor, celá práce mohla začít. Po prvotním ohledání jsme zjistili, že do katalyzátoru již někdo zasáhl. Prokazující byla jeho samotná váha a také neoriginální sváry.

1_před repasí

Po demontáži se vše potvrdilo, kdosi před námi se již rozhodl, že zkusí katalyzátoru odlehčit a to způsobem ne zrovna odborným. Jak níže vidíte na snímku, katalyzátor byl již bez aktivních keramických vložek, které zajišťují správný chod katalyzátoru a starají se o rozklad škodlivých zplodin NOx na neškodné vodní páry a samostatný dusík, který je již lidskému zdraví neškodný.

Do katalyzátoru byly opětovně vpraveny vložky na své místo, čímž mu bude navrácena správná funkčnost.

Správná funkčnost katalyzátoru se projeví nejen v podobě navrácení výkonnosti tahače a splnění emisních limitů, v tomto případě Euro 5, ale také v podobě snížení celkové spotřeby pohonných hmot, kde máme ověřeno, že se tak děje až o 5 litrů na 100/km.

6_Finální

Více o katalyzátorech a jejich dostupnosti naleznete zde.

LEVNÉ-KATALYZÁTORY

ZÁKAZNICKÁ PODPORA

Odběr novinek

Zůstaňte s námi v kontaktu.
Registruj se pro odběr našich novinek.